Drugie podejście do przetargu na dzierżawę terenów pod bazę serwisową w Łebie

Burmistrz Łeby ogłosił kolejny przetarg na 30-letnią dzierżawę terenów, które mają zostać wykorzystane jako zaplecze serwisowe dla morskich farm wiatrowych. Okazuje się, że udział w nim mogą wziąć jedynie podmioty posiadające ostateczną decyzję lokalizacyjną lub podmioty należące do grupy kapitałowej, w której inna spółka posiada taką decyzję.

To już drugie podejście władz nadmorskiego kurortu do wydzierżawienia terenów o łącznej powierzchni 0,99 ha znajdujących się przy ul. Jachtowej w Łebie. Pierwszy przetarg został ogłoszony 24 sierpnia i miał zostać rozstrzygnięty 6 listopada. Jednak jak informowaliśmy na łamach offshorewindpoland.pl, 23 października, czyli niemal dwa tygodnie przed wskazanym terminem, burmistrz odwołał przetarg tłumacząc to ,,koniecznością doprecyzowania warunków, jakie muszą spełniać uczestnicy postępowania przetargowego”. Wówczas zapowiedziano, że cała procedura przetargowa zostanie powtórzona.

Po ponad miesiącu, 1 grudnia łebski ratusz poinformował o nowym przetargu. Podobnie jak w poprzednim przetargu, okres dzierżawy ma wynieść 30 lat, stawka wywoławcza rocznego czynszu (opłaty dzierżawy) 850 000 zł netto, a nieruchomość ma zostać zagospodarowana do 31 grudnia 2026 r. Zgodnie z zapowiedziami władz Łeby doprecyzowane zostały warunki, które muszą spełniać uczestnicy postępowania przetargowego. Przetarg jest ograniczony dla podmiotów posiadających ostateczną decyzję lokalizacyjną, o której mowa w art. 23 ust. 1 ustawy z dnia 21 marca 1991 r. o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej ( t.j. Dz. U. z 2023 r. Poz. 960 ) lub podmiotów należących do grupy kapitałowej, w której inna spółka posiada taką decyzję.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez łebski ratusz, przetarg odbędzie się dnia 20.12.2023 r. o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łebie, zlokalizowanej w budynku MOPS.

Przypomnijmy, że port w Łebie jako bazę serwisową dla projektów morskich farm wiatrowych wskazała spółka Baltic Power, z Grupy Orlen, a także Equinor i Polenergia.

Zostaw komentarz

Strona główna » Drugie podejście do przetargu na dzierżawę terenów pod bazę serwisową w Łebie