Bureau Veritas będzie certyfikować offshore wind w Polsce

Minister Infrastruktury, w dniu 9 grudnia 2022, w całości uwzględnił wniosek Bureau Veritas o wpis na listę uznanych organizacji upoważnionych do przeprowadzania certyfikacji morskich farm wiatrowych.

Wybór został dokonany zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie morskim Dz.U. 2011 Nr228 poz. 1368, tekst jednolity Dz.U. 2022 poz. 515, 1604, 2185. Tym samym uwzględniono dotychczasowe zaangażowanie i profesjonalny wkład Bureau Veritas we wsparciu naszych klientów w branży offshore wind na całym świecie.

Jest to ważny krok w budowaniu wysokospecjalistycznych kompetencji oraz wzajemnych relacji w ramach projektów realizowanych w Polskiej Wyłącznej Strefie Ekonomicznej Morza Bałtyckiego, której potencjał jest szacowany powyżej 30 GW mocy.

Jak czytamy w komunikacie podmiotu, uznanie nie byłoby możliwe, gdyby nie znaczące i wieloletnie doświadczenie zespołów technicznych Bureau Veritas w Polsce, Francji oraz Niemczech, wsparte zaangażowaniem naszego partnera prawnego specjalizującego się w branży marine & offshore – Baltic Lawyers.

Budowa i rozwój morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku jest jednym z kluczowych przedsięwzięć w ramach polskiej transformacji energetycznej i dekarbonizacji, a Polska ma szansę stać się liderem rozwoju tego sektora w regionie Morza Bałtyckiego.

Źródło: Bureau Veritas

Zostaw komentarz

Strona główna » Bureau Veritas będzie certyfikować offshore wind w Polsce