Beneficjenci programu grantowego PSE inwestują w oświetlenie

Koło Gospodyń Wiejskich Bogata Chata w Dłużcu w ramach grantu otrzymanego od Polskich Sieci Elektroenergetycznych zakupiło lampy uliczne LED, które poprawią bezpieczeństwo pieszych oraz pomogą oszczędzać energię.

Dłużec to mała miejscowość na Dolnym Śląsku, położona wzdłuż drogi. Do tej pory na jej 4 kilometrowym odcinku nie było żadnej infrastruktury oświetleniowej. Grant z programu PSE pozwolił na zakup lamp LED, które zostały zamontowane na trasie prowadzącej do przystanku autobusowego. Doświetlenie drogi znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców, zwłaszcza dzieci w wieku szkolnym, które codziennie pieszo pokonują trasę na przystanek autobusowy.

Lampy LED to rozwiązanie, które sprzyja także środowisku. W porównaniu z lampami starego typu zużywają znacznie mniej energii, jednocześnie zapewniając porównywalną jakość świecenia. Nie zawierają także szkodliwych dla środowiska pierwiastków (takich jak rtęć i fosfor) oraz mogą być poddawane recyklingowi.

Bezpieczeństwo na drogach dotyczy wszystkich i jest szczególnie ważne w nocy oraz przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Dzięki oświetleniu ulic i chodników możemy znacznie poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza pieszych. Piąta edycja programu Wzmocnij Swoje Otoczenie kolejny raz potwierdza, że jest to kwestia aktualna i wyjątkowo ważna dla lokalnych społeczności. Podobne projekty jeszcze w tym roku powstaną w gminie Łęczyce i Nysa.

Źródło: PSE

Zostaw komentarz

Strona główna » Beneficjenci programu grantowego PSE inwestują w oświetlenie