Aker Solutions, SLB i Subsea7 tworzą joint venture

Organy ochrony konkurencji zatwierdziły możliwość utworzenia spółki joint venture (JV) przez światowych liderów usług morskich – Aker Solutions, SLB (Schlumberger) i Subsea7. Trzy spółki połączą wiedzę specjalistyczną w zakresie projektowania inżynieryjnego na rzecz usług podmorskich.

4 sierpnia 2023 r. przyszłe JV przeszło weryfikację regulacyjną i zmierza w kierunku zamknięcia postępowań w czwartym kwartale 2023 r. Inwestorzy uzyskali już wszystkie zgody i uzgodnienia regulacyjne wymagane do zamknięcia transakcji, w tym wymagane zgody w Brazylii, Angoli, Mozambiku, Australii, Norwegii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Aker Solutions i Schlumberger włączą swoje podmorskie przedsiębiorstwa do JV, które po transakcjach będą własnością Schlumberger (70%), Aker Solutions (20%) i Subsea 7 (10%). Podmioty będą prowadziły dalej własną działalność niezależnie od JV.

-Klienci odniosą korzyści z ulepszonych usług, które wykorzystują innowacje cyfrowe i technologiczne w celu poprawy wydajności przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności energetycznej i zmniejszeniu emisji CO2 – mówił Olivier Le Peuch, dyrektor generalny Schlumberger.

Spółka joint venture jest planowana jako kamień milowy w ekonomice produkcji podmorskiej, pomagając klientom odblokować rezerwy, skrócić czas do wydobycia pierwszej ropy, obniżyć koszty rozwoju i osiągnąć cele dekarbonizacji.

Trzy spółki połączą wiedzę specjalistyczną w zakresie projektowania inżynieryjnego na rzecz usług podmorskich, sprawdzone w praktyce portfolio technologii produkcji i przetwarzania podwodnego, światowej klasy skalę i możliwości produkcyjne oraz kompleksowy pakiet rozwiązań w zakresie eksploatacji złóż dla klientów na całym świecie.

Aker Solutions dostarcza zintegrowane rozwiązania, produkty i usługi dla światowego przemysłu energetycznego. Umożliwia niskoemisyjną produkcję ropy i gazu oraz opracowuje rozwiązania odnawialne, aby sprostać przyszłym potrzebom energetycznym. W działalności stawia na rozwiązania cyfrowe. Subsea 7 jest światowym liderem w realizacji projektów offshore i usług dla przemysłu energetycznego.

Zostaw komentarz

Strona główna » Aker Solutions, SLB i Subsea7 tworzą joint venture