Wojewoda Pomorski wszczął postępowanie w sprawie linii 200 kV dla MFW Bałtyk II

W dniu 6 czerwca 2024 r. Wojewoda Pomorski wszczął postępowanie administracyjne w sprawie wydania pozwolenia na budowę linii kablowej 220 kV służącej wyprowadzeniu mocy z morskiej farmy wiatrowej MFW Bałtyk II, projektu realizowanego wspólnie przez polską firmę Polenergię oraz norweską spółkę Equinor.

Wniosek w przedmiotowej sprawie firma MFW Bałtyk II Sp. z o.o. złożyła 29 kwietnia br. Przedsięwzięcie dotyczy budowy linii kablowej 220kV wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie zamkniętym w ramach inwestycji pn. „Budowa zespołu urządzeń służących do wyprowadzenia mocy z Morskiej Farmy Wiatrowej MFW Bałtyk II – odcinek lądowej infrastruktury przyłączeniowej”. Inwestycja ma powstać w obrębie Lędowo w gminie Ustka.

MFW Bałtyk

Equinor i Polenergia realizują wspólnie trzy morskie farmy wiatrowe o łącznej mocy do 3 GW. Oprócz projektów MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III, partnerzy rozwijają także 1,56 GW mocy w ramach projektu Bałtyk I, który jest najbardziej zaawansowaną inwestycją drugiej fazy offshore wind w Polsce. Projekt jest przygotowywany do aukcji w 2025 r.

Źródło: Pomorski Urząd Wojewódzki, własne

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie artykułu jest możliwe tylko za zgodą wydawcy BlueGreen Content Studio.

Zostaw komentarz

Strona główna » Wojewoda Pomorski wszczął postępowanie w sprawie linii 200 kV dla MFW Bałtyk II