TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły

Oto lista najpopularniejszych wiadomości tygodnia na temat morskiej energetyki wiatrowej, które pojawiły się na łamach OffshoreWindPoland.pl. Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem.

1. Łodygowski: Budowa morskich farm wiatrowych różni się od operacji na polach wydobywczych

Branża morskiej energetyki wiatrowej oraz sektor naftowo-gazowy mają wiele wspólnego, w szczególności w zakresie operacji na morzu. Pomimo podobnych schematów działania wiele operacji ma innych charakter i nie zawsze specjaliści z obu branż dobrze rozumieją specyfikę działań w drugim sektorze – pisze Przemysław Adam Łodygowski, właściciel firmy Marine Survey Service, od 30 lat związany z żeglugą morską.

2. Weź udział w Dniu Dostawcy – zapraszają PGE i Ørsted

PGE i Ørsted już po raz piąty organizują specjalne wydarzenie, zachęcające firmy do uczestnictwie w projekcie budowy morskich farm wiatrowych w Polsce. Tegoroczne spotkanie skierowane jest do producentów komponentów i dostawców usług, którzy chcą włączyć się w proces budowania łańcucha dostaw dla projektu Baltica 2 – jednego z dwóch etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica. Spotkanie odbędzie się 10 października 2023 roku o godz. 10:00 na PGE Narodowym w Warszawie. W 2022 roku w wydarzeniu udział wzięło blisko 800 uczestników, w tym ponad 500 reprezentujących firmy z Polski. 

3. Jarosław Trybuchowicz dołącza do zespołu Korporacji Budowlanej DORACO

Jarosław Trybuchowicz, były prezes zarządu spółek Orlen Neptun i Baltic Power, poinformował o dołączeniu do zespołu Korporacji Budowlanej DORACO.

4. Rusza kolejna edycja studiów podyplomowych na Politechnice Gdańskiej

Ruszyła rekrutacja na VIII edycję studiów podyplomowych z obszaru morskiej energetyki wiatrowej na Politechnice Gdańskiej. Zapisy na studia potrwają do 20 września 2023 r.

5. Budimex wykonawcą lądowej części terminala instalacyjnego w Świnoujściu

Grupa ORLEN wyłoniła wykonawcę lądowej części terminala instalacyjnego dla morskich farm wiatrowych. Prace budowalne rozpoczną się w październiku, a zakończą na przełomie 2024 i 2025 r. Docelowo terminal umożliwi instalację ponad 80 morskich turbin wiatrowych rocznie i będzie w stanie obsłużyć projekt Baltic Power i inne planowane inwestycje wiatrowe. 

Zostaw komentarz

Strona główna » TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły