Polscy studenci zwiedzili farmę wiatrową Arkona

W ramach nagrody dodatkowej laureaci konkursu „MEWy – Trendy i Wizje Rozwojowe Morskich Elektrowni Wiatrowych” wypłynęli na wody Bałtyku, aby na własne oczy zobaczyć morską farmę wiatrową Arkona na Morzu Bałtyckim.

3 edycja konkursu MEWy 2023 wystartowała w grudniu ubiegłego roku. Z setek prac, nadesłanych przez uczniów oraz studentów z całej Polski, komisja konkursowa wytypowała 10 najlepszych. Kolejnym etapem była ustna prezentacja – w przypadku uczniów w języku polskim lub angielskim, wśród studentów i doktorantów obowiązywał język angielski. Na gali rozdania nagród, która odbyła się w ramach XIV Konferencji Odnawialne Źródła Energii Szansą Zrównoważonego Rozwoju, w Netto Arenie pojawiło się 11 laureatów konkursu MEWy 2023 wraz z bliskimi. 

Od początku istnienia konkursu oprócz nagród pieniężnych i rzeczowych istnieje możliwość wzięcia udziału w unikatowej wycieczce na bałtycką farmę wiatrową. Fundatorem wycieczki był partner RWE Renewables Poland sp. z o.o.

W tegorocznym wyjeździe wzięli udział laureaci pierwszego oraz drugiego miejsca w kategorii studenci i doktoranci. Wraz z nimi morską farmę wiatrową Arkona odwiedził Dziekan Wydziału Mechanicznego PM Jaromir Mysłowski oraz Prodziekan WM ds. Kształcenia Jan Drzewieniecki. Towarzyszyli im również pracownicy firmy RWE Renewables Poland, którzy oprowadzili zwiedzających po obiekcie i czuwali nad ich bezpieczeństwem.

Źródło: Politechnika Szczecińska

Zostaw komentarz

Strona główna » Polscy studenci zwiedzili farmę wiatrową Arkona