PGE edukuje seniorów o projektach morskich farmach wiatrowych

Seniorzy z Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Żyj Kolorowo mieli okazję zapoznać się z tematyką morskich farm wiatrowych. Podczas spotkania na początku grudnia przedstawiciele PGE Polskiej Grupy Energetycznej przedstawili słuchaczom informacje na temat inwestycji realizowanych przez spółkę na Morzu Bałtyckim. To kolejne działanie spółki wpisujące się zwiększanie świadomości społecznej związanej z rozwojem projektów kluczowych dla bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Budowa morskich farm wiatrowych ma również istotne znaczenie dla regionów nadmorskich. Realizacja inwestycji w offshore wind da impuls do rozwoju gospodarczego w wymiarze lokalnym, stworzeniu nowych, atrakcyjnych miejsc pracy, czy dodatkowych wpływach do budżetów lokalnych. To z kolei może przełoży się na poprawę jakości życia mieszkańców, w tym tych najstarszych. Dlatego PGE zwraca uwagę, że relacje ze społecznościami lokalnymi to klucz do pomyślnej realizacji dużych inwestycji takich jak m.in. morskie farmy wiatrowe.

Ustka będzie jednym z ważnych ośrodków związanych z rozwojem morskich farm wiatrowych. W miejscowym porcie powstaje baza serwisowa dla projektów realizowanych wspólnie przez PGE i Ørsted. Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, jeszcze w tym miesiącu PGE Baltica rozpocznie prace rozbiórkowe na terenie byłej przetwórni ryb w porcie w Ustce, które mają potrwać do kwietnia przyszłego roku. Przypomnijmy, że w Ustce bazę serwisową dla swoich projektów chce zbudować również RWE.

Morskie farmy wiatrowe PGE

Obecnie Grupa PGE przygotowuje się do budowy morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy 3,4 GW. Projekt MFW Baltica 2 o mocy ok. 1,5 GW i MFW Baltica 3 o mocy ok. 1 GW składają się na Morską Farmę Wiatrową Baltica, która ma rozpocząć produkcję energii elektrycznej jeszcze w tej dekadzie. PGE realizuje ten projekt we współpracy z Ørsted. Niezależnie od MFW Baltica, Grupa PGE przygotowuje się do budowy projektu MFW Baltica 1 o mocy ok. 0,9 GW. Ta farma wiatrowa przewidziana jest do oddania do eksploatacji po 2030 r

Zostaw komentarz

Strona główna » PGE edukuje seniorów o projektach morskich farmach wiatrowych