PGE Baltica nawiązuje strategiczną współpracę z Politechniką Gdańską w zakresie kształcenia kadr dla offshore wind

Redakcja OWP
Redakcja OWPhttp://offshorewindpoland.pl
Na bieżąco śledzimy rozwój projektów offshore wind, analizujemy trendy rynkowe i dostarczamy eksperckich informacji o technologiach, regulacjach oraz kluczowych graczach na rynku. Masz newsa lub uwagę? Pisz na redakcja@offshorewindpoland.pl

Materiały autora

Politechnika Gdańska i PGE Baltica rozpoczęły strategiczną współpracę w ramach jubileuszowej, dziesiątej edycji studiów podyplomowych z zakresu morskiej energetyki wiatrowej. To partnerstwo ma kluczowe znaczenie dla rozwoju wykwalifikowanych kadr w sektorze offshore wind w Polsce.

Politechnika poinformowała, że PGE Baltica została partnerem strategicznym kolejnej edycji studiów podyplomowych na kierunku Morska Energetyka Wiatrowa, Profesor Mariusz Deja, dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa PG, podkreśla, że współpraca z liderem branży offshore wind umożliwi skuteczne połączenie wiedzy akademickiej z praktycznym doświadczeniem. Program studiów został opracowany tak, aby odpowiadać na rzeczywiste potrzeby dynamicznie rozwijającego się sektora.

Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, zwraca uwagę na długoterminowe zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów.

Jako spółka projektowa jesteśmy odpowiedzialni za bezpośrednią realizację największych projektów offshore w polskiej części Bałtyku. Odpowiednio wykwalifikowane kadry będą nam niezbędne na wiele lat, zarówno w zakresie planowania, jak i budowy oraz utrzymania morskich farm wiatrowych. Stąd tak istotna synergia działań między światem biznesu i sektorem kształcenia. To duży impuls dla rozwoju gospodarczego, który może przyciągnąć nowe inwestycje do całej polskiej gospodarki i pomóc w tworzeniu nowych miejsc pracy – mówi Fedurek.

Pionierska inicjatywa edukacyjna

Politechnika Gdańska była pierwszą uczelnią w Polsce, która uruchomiła studia podyplomowe poświęcone morskiej energetyce wiatrowej. Program jest realizowany przez czołowych ekspertów branżowych z Polski i zagranicy, co gwarantuje wysoki poziom kształcenia i dostęp do najnowszej wiedzy z sektora.

Inicjatywa ta stanowi istotny element w budowaniu potencjału kadrowego dla rozwijającego się sektora offshore wind w Polsce, który może przyczynić się do przyciągnięcia nowych inwestycji i tworzenia miejsc pracy w całej gospodarce.

Źródło: PG, Linkedin

- REKLAMA -

Zainteresuje Cie

Zostaw komentarz

- REKLAMA -spot_img

Najnowsze informacje

- REKLAMA -spot_img