PAIH zacieśnia współpracę z Norwegian Offshore Wind

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) podpisała porozumienie z norweską organizacją branżową – Norwegian Offshore Wind. Celem obu organizacji jest wzmocnienie relacji rynku polskiego i norweskiego w obszarze morskiej energetyki wiatrowej.

Dokument został podpisany 28 sierpnia br. Z ramienia PAIH porozumienie podpisał członek zarządu, Grzegorz Oszast.

Norwegian Offshore Wind jest organizacją partnerską PAIH na rynku norweskim. To największy norweski podmiot zajmujący się morską energetyką wiatrową w tym kraju.

Celem PAIH jest zwiększenie napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do kraju oraz zasięgu i dynamiki umiędzynarodowienia polskich przedsiębiorstw. Agencja działa w Polsce, jak i poprzez Zagraniczne Biura Handlowe (ZBH). PAIH stara się animować polskich przedsiębiorców na zagranicznych rynków poprzez m.in. działania promocyjne. W tym roku PAIH zapraszała m.in. do udziału w targach i konferencji sektora energetyki wiatrowej Wind Europe Annual Event 2023. Podczas wydarzenia PAIH, wraz z Polskim Stowarzyszeniem Energetyki Wiatrowej (PSEW), zorganizowała stoisko promocyjne oraz polsko-duńsko-norweskie seminarium poświęcone tematyce współpracy w łańcuchu dostaw w sektorze morskiej energetyki wiatrowej.

Zostaw komentarz

Strona główna » PAIH zacieśnia współpracę z Norwegian Offshore Wind