Otwarcie polskiego pawilonu na WindEurope 2023

26 kwietnia 2023 roku minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa, odwiedziła Kopenhagę, aby wziąć udział w konferencji WindEurope 2023. Jednym z głównych wydarzeń było otwarcie pierwszego polskiego stoiska wystawowego na tej konferencji, prezentującego potencjał polskich firm związanych z odnawialnymi źródłami energii, szczególnie morskimi farmami wiatrowymi.

Wystawa została zorganizowana we współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu oraz Polskim Stowarzyszeniem Energetyki Wiatrowej.

Minister Moskwa otworzyła także międzynarodowe seminarium na temat „Potencjału współpracy w łańcuchu dostaw morskiej energetyki wiatrowej” z udziałem przedstawicieli biznesu i administracji z Polski, Danii i Norwegii. Podczas seminarium minister przedstawiła inicjatywy podejmowane przez Polskę we współpracy z Danią i Norwegią, mające na celu przyspieszenie transformacji energetycznej i rozwój farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim.

Tego samego dnia minister Moskwa spotkała się z ministrem klimatu, energii i gospodarki komunalnej Danii, Lars’em Aagaardem, aby omówić przyszłą współpracę między krajami, zwłaszcza w obszarze ciepłownictwa, biogazu i offshore. Minister Moskwa podkreśliła, że Dania jest kluczowym partnerem Polski w obszarze energetycznym, zarówno bilateralnie, jak i regionalnie, i że Dania jest stabilnym i wiarygodnym partnerem w zwiększaniu bezpieczeństwa energetycznego w Europie Środkowej.

Źródło: gov.pl, Twitter

Zostaw komentarz

Strona główna » Otwarcie polskiego pawilonu na WindEurope 2023