Orlen Neptun zakłada swój oddział na Litwie

Zgodnie z doniesieniami agencji informacyjnej BNS, Orlen Neptun, spółka należąca do koncernu Orlen, utworzyła spółkę zależną na Litwie. Utworzenie nowego podmiotu ma związek z „zieloną produkcją” energii.

Spółka została zarejestrowana 10 maja br. z kapitałem zakładowym w wysokości 2,5 tys. euro.

-Grupa Orlen ma długoterminowe plany związane z zieloną produkcją poza Polską. Doprowadziło to do utworzenia spółki Orlen Neptūnas na Litwie. O wszystkich działaniach z tym związanych będziemy informować po podjęciu stosownych decyzji przez spółkę – powiedział Krzysztof Bukowski, szef komunikacji Orlen Neptun, w rozmowie z BNS.

Wcześniej pojawiały się informacje, że Orlen i Orlen Lietuva są zainteresowane przyszłą aukcją dla pierwszej morskiej farmy wiatrowej na Morzu Bałtyckim.

Spółka ORLEN Neptun I jest odpowiedzialna za rozwój morskiej energetyki wiatrowej w Grupie ORLEN. Ubiega się o jedenaście nowych koncesji na budowę farm wiatrowych na Bałtyku (tzw. druga faza rozwoju offshore wind w Polsce), które będą zeroemisyjnym źródłem energii dla Polski.

Spółka zamierza zaangażować się również w rozwój projektów morskich farm wiatrowych w innych krajach Bałtyckich, gdzie już w 2023 roku planowane jest ogłoszenie pierwszych aukcji na pozyskanie koncesji offshore – informuje inwestor na stronie.

Grupa ORLEN nabywa doświadczenie w branży offshore przez wchodzącą w jej skład spółkę Baltic Power. Firma zajmuje się budową morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku o mocy do 1,2 GW. Jej uruchomienie planowane jest na 2026 rok.

Źródło: lrt.lt, BNS

Zostaw komentarz

Strona główna » Orlen Neptun zakłada swój oddział na Litwie