Nowoczesne Technologie – startuje trzecia edycja Programu Mentorskiego dla firm

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego informuje, że sprawdzone i skuteczne narzędzie wsparcia regionalnej przedsiębiorczości tym razem ukierunkowane będzie na nowoczesne technologie. Mentorami w marszałkowskim programie będą Wojciech Ławniczak oraz Izabela Bernau-Ławczniak, założyciele agencji badawczo-rozwojowej, która z sukcesami realizuje strategie rozwoju firm, pomaga tworzyć nowe produkty i usługi. Zgłoszenia do Programu Mentorskiego trwają do 31 lipca. Efekty mentoringu poznamy pod koniec października.

Mentorzy trzeciej edycji programu, Wojciech Ławniczak i Izabela Bernau-Ławniczak, to znakomity duet doradców, który pomaga firmom i organizacjom wdrażać innowacje, poprawiać wyniki, projektować scenariusze przyszłości. Problemy biznesowe rozwiązują w oparciu o metodyki klientocentryczne. W Polsce są jednymi z pionierów tej filozofii marketingu. Uważnie obserwują nowe zjawiska, śledzą trendy, interpretują kierunki, by realizować skuteczne strategie rozwoju biznesu. Ich agencja doradczo-badawcza Very Human Services oferuje badania, analizy i wsparcie całego procesu tworzenia nowego produktu, usługi czy marki. Współpracowali z międzynarodowymi instytucjami i wielkimi korporacjami. W swoim zawodowym CV mają projekty m.in. dla Europejskiego Banku Inwestycyjnego, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Teraz podejmują wyzwanie na Pomorzu Zachodnim i będą współpracować z jedną z regionalnych firm z sektora MŚP.

– Pokazujemy, że sektor MŚP jest ważny. Jako samorząd województwa oferujemy pierwsze w Polsce, na taką skalę, nowoczesne wsparcie  dla firm – podkreśla Marszałek Województw Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. – Dzięki Funduszom Europejskim stworzyliśmy bogatą i atrakcyjną ofertę dla przedsiębiorców. Prezentujemy ich pomysły, produkty czy osobowość liderki lub lidera. Inwestujemy w gospodarkę opartą na wiedzy

Z oferty Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego mogą skorzystać zarówno firmy związane z e-commerce, ICT, przemysłami kreatywnymi, odnawialną energią, jak i młodzi ludzie, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie. Zwycięzca zostanie wybrany przez kapitułę konkursową.

Zadaniem mentorskiego duetu będzie analiza funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz wskazywanie potencjalnych rozwiązań pojawiających się problemów, wsparcie w nawiązaniu kontaktów biznesowych, a także wskazanie możliwych kierunków rozwoju w danej branży. Cel? Wzmocnienie pozycji rynkowej i rozwój firmy.

Do Programu Mentorskiego mogą zgłosić się mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwa z Pomorza Zachodniego, które wypełnią formularz zamieszczony na stronie internetowej https://biznes.wzp.pl/mentoring

Rekrutacja do programu rozpoczęła się 17 lipca i potrwa do 31 lipca 2023 r.

W ubiegłych edycjach ze wsparcia mentorów skorzystała szczecińska firma zajmującą się modą postapokaliptyczną – Wasted Couture, a także koncept ekologicznego podejścia do jedzenia, czyli mikroliście z Liście Miejska Farma. Obie firmy przeniosły swoją działalność na wyższy poziom, zdobywając nowych klientów. Na przykład Wasted ze swoją mentorką – kostiumografką Katarzyną Konieczką stworzyła nową kolekcję, a ich produkty pojawiły się w amerykańskich czasopismach modowych! 

– Sesje mentorskie są intensywne i dają długofalowe efekty. To konkretne działania, dzięki którym tworzymy też case study dla całej branży – zaznacza marszałek Olgierd Geblewicz.

Efekty współpracy mentora ze zwycięską firmą poznamy podczas konferencji poświęconej tematyce Nowoczesnych Technologii z udziałem wybitnych specjalistów z tej dziedziny. Wydarzenie zaplanowane jest 17 października 2023 r. w Szczecinie.

Program Mentorski jest częścią cyklu działań pod hasłem „Pomorze Zachodnie Innowacyjne/Kreatywne/Nowoczesne”. Są one realizowane są w ramach projektu „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje – etap II” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Działanie 1.14 „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym”.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Zostaw komentarz

Strona główna » Nowoczesne Technologie – startuje trzecia edycja Programu Mentorskiego dla firm