Manpower i EIT InnoEnergy przeszkolą 800 tys. osób na potrzeby transformacji energetycznej

Manpower i EIT InnoEnergy rozpoczynają współpracę, w ramach której chcą do 2025 r. przeszkolić i podnieść kwalifikacje 800 tys. pracowników w łańcuchu wartości sektora baterii w Europie. Jak wskazują, zielona transformacja będzie napędzać popyt na miliony nowych miejsc pracy w branży OZE, w szczególności w zakresie elektryfikacji transportu, technologii akumulatorowych czy wodoru. Znaczną rolę w budowaniu europejskich kadr dla sektora energetyki może odegrać InnoEnergy Skills Institute.

W ramach współpracy ManpowerGroup i InnoEnergy Skills Institute zapewni przyspieszone szkolenia w formie zdalnej i stacjonarnej dla 70 najbardziej poszukiwanych stanowisk na rynku, w tym techników baterii, operatorów obsługi ładowarek pojazdów elektrycznych czy inżynierów produkcji. Jak wskazują Manpower, wskazane działania pomagają w realizacji celów Europejskiego Zielonego Ładu jakim jest zapewnienie odpowiednio wykwalifikowanej kadry.

– To partnerstwo to inwestycja w ludzi i planetę, stwarzające możliwości rozwoju kariery, na czym wszyscy skorzystamy – powiedział Riccardo Barberis, prezes ManpowerGroup na Europę Północną.

Jego zdaniem współpraca z EIT InnoEnergy w celu odpowiedniej liczby wykwalifikowanych pracowników pozwoli Europie osiągnąć neutralność klimatyczną. – To nie tylko mądry biznes, ale także właściwe postępowanie, dzięki któremu pomagamy ludziom w rozwijaniu ich potencjału – podkreślił.

InnoEnergy Skills Institute zapewnia elastyczną formę szkoleń zarówno wirtualnych jak i stacjonarnych ćwiczeń laboratoryjnych. Szeroka oferta obejmuje 35 kursów i łącznie ponad 400 godzin nauki. Kursy są prowadzone w ponad 10 językach. Umożliwią one przekwalifikowanie się i uzyskanie certyfikatów do zielonych miejsc pracy, a także zapewnią nowym uczestnikom umiejętności niezbędne do rozpoczęcia kariery zawodowej w branży zielonej energii. Z kolei, dla ludzi młodych, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy zapewnią umiejętności niezbędne do rozpoczęcia kariery w tym sektorze.

– Przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i przejście na gospodarkę i społeczeństwo neutralne klimatyczne wymaga pilnej współpracy i inwestycji w podnoszenie kwalifikacji i przekwalifikowywanie pracowników do zielonych miejsc pracy jutra – stwierdziła Oana Penu, dyrektor InnoEnergy Skills Institute.

Źródło: Manpower

Zostaw komentarz

Strona główna » Manpower i EIT InnoEnergy przeszkolą 800 tys. osób na potrzeby transformacji energetycznej