Ligum w łańcuchu dostaw dla fazy C projektu MFW Dogger Bank

Ligum, specjalizujący się w produkcji, regeneracji i sprzedaż walców dla różnych gałęzi przemysłu, poinformował, że dostarczy produkty i rozwiązania dla kolejnej fazy rozwoju morskiej farmy wiatrowej Dogger Bank w Wielkiej Brytanii. Chodzi o fazę C. Wcześniej Ligum dostarczył produkty także dla fazy B.

Dogger Bank faza C to morska farma wiatrowa o mocy 1,2 GW budowana na Morzu Północnym w Wielkiej Brytanii przez spółkę joint venture globalnych podmiotów SSE Renewables, Equinor i Eni.

-W ramach dostawy komponentów do morskich elektrowni wiatrowych, jest nam niezwykle miło poinformować, że dostarczamy produkty i rozwiązania do kolejnej fazy C projektu Dogger Bank Wind Farm. Nasze produkty znalazły się już wcześniej w fazie B – poinformował Ligum.

Ligum dostarcza powłoki i elementy gumowane do drugorzędowych i trzeciorzędnych konstrukcji stalowych morskich elektrowni wiatrowych. Są to cumowania łodzi, infrastruktura dostępowa (schody zewnętrzne), elementy typu J-tube, uszczelki gąbkowe, gumowe zaciski, przewodniki. Ligum i Grupa Westland posiada fabryki w 8 krajach świata (Czechy, Słowacja, Polska, Ukraina, Rosja, USA, Turcja, Chiny), ponad 300 pracowników, liczne przedstawicielstwa handlowe w Europie, Ameryce i Azji oraz wciąż rosnąca rzesza stałych klientów. Jedna z fabryk znajduje się w Głogowie.

Trzy miesiącem temu spółka Ligum Offshore poinformowała, że weźmie udział w nowym projekcie budowy morskiej farmy wiatrowej Noirmoutier we Francji. Nowa farma wiatrowa będzie zaliczana do największych we Francji zajmując obszar 83 km², osiągając moc 496 MW.

W sierpniu br. spółka poinformowała, że wraz z firmą Covestro uruchomiła maszynę do wylewania poliuretanu. Jej dedykowana wersja „omega” pozwoli realizować zlecenia nie tylko do produkcji walców, ale przede wszystkim do powlekania konstrukcji stalowych dla morskiej energetyki wiatrowej.

Ligum stawia na zrównoważoną produkcję – drugą halę produkcyjną pokrył modułami fotowoltaicznymi o mocy 50 kW. Łącznie w zakładzie produkcyjnym w Głogowie posiada 78 kW mocy w PV.
  

One thought on “Ligum w łańcuchu dostaw dla fazy C projektu MFW Dogger Bank

Zostaw komentarz

Strona główna » Ligum w łańcuchu dostaw dla fazy C projektu MFW Dogger Bank