Dzień Dostawcy z Hitachi Energy – ruszyły zapisy

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że w połowie czerwca br. odbędzie spotkanie z potencjalnymi dostawcami komponentów i usług dla projektów morskich farm wiatrowych Bałtyk II i Bałtyk III. Na stronach projektu pojawił się link do rejestracji na wydarzenia. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu w szczególności polskie firmy.

W spotkaniu, które odbędzie się 15 czerwca 2023 r. w Łodzi, weźmie udział główny dostawca i wykonawca części elektroenergetycznej obu farm – Hitachi Energy, który poszukuje potencjalnych partnerów do swojego łańcucha dostawców w offshore wind. W wydarzenie w całości poświęcone będzie przyszłej współpracy z polskimi przedsiębiorcami w zakresie konkretnego komponentu farmy wiatrowej, jakim jest infrastruktura elektroenergetyczna. Jej głównym wykonawcą jest Hitachi Energy, który odpowiadać będzie za zaprojektowanie części elektroenergetycznej obu farm wiatrowych, wykonanie analiz systemowych, dostarczenie produktów, urządzeń i systemów elektroenergetycznych dla stacji morskich. W zakresie prac Hitachi jest także wykonanie stacji lądowych w formule „pod klucz”, a także przyłączenie tych obiektów do sieci.   

Jak czytamy na stronie projektu, poszukiwani są dostawcy komponentów i usług dla m.in. takich wysoko wyspecjalizowanych produktów, jak: prace budowlane, elektryczno-montażowe, uruchomienia, kable MV i LV; szynoprzewód 36kV, transformatory pomocnicze, aparatura wysokiego napięcia, rozdzielnie MV, LV i szafki kablowe, rozdzielnie AC/DC, systemy gaszenia gazem i gaszenia transformatorów, monitoring (CCTV) wraz z kontrolą dostępu, agregaty kontenerowe dużej mocy, stacje kontenerowe MV/LV, konstrukcje stalowe pod aparaturę. 

Zarejestruj się

Na specjalnych sesjach tematycznych eksperci Hitachi Energy będą rozmawiać indywidualnie z dostawcami o konkretnych pakietach zakupowych.  

Formularz rejestracyjny dostępny jest pod linkiem: Rejestracja 

Organizatorami spotkania są Equinor, Polenergia oraz Hitachi Energy, dostawca i wykonawca części elektroenergetycznej dla morskich farm wiatrowych Bałtyk II i Bałtyk III.  

Źródło: Grupa Polenergia, Equinor

Zostaw komentarz

Strona główna » Dzień Dostawcy z Hitachi Energy – ruszyły zapisy