W piątek, 22 listopada br. w gdańskim Inkubatorze STARTER odbędzie się konferencja podsumowująca projekt Blue Baltic Community, poświęcona rozwojowi i wyzwaniom branży morskiej energetyki wiatrowej. Wydarzenie zgromadzi kluczowych ekspertów z sektora offshore wind.
Głównym punktem programu będzie wystąpienie Jakuba Budzyńskiego, Prezesa Polskiej Izby Morskiej Energetyki Wiatrowej, który przedstawi aktualny status, wyzwania i perspektywy rozwoju offshore wind w Polsce.
Centralnym elementem konferencji będzie panel dyskusyjny „Potrzeba tworzenia ekosystemu wspierania branży offshore wind w Polsce”. Wśród zaproszonych panelistów znaleźli się przedstawiciele kluczowych obszarów sektora:
- Joanna Rybicka-Gornowicz (Supply Chain Manager, Orlen Neptun)
- Paweł Braun (Dyrektor Inkubatora Starter)
- Łukasz Kneba (Project Manager, CO-MADE)
- dr Alicja Mrozowska (Akademia Marynarki Wojennej)
- dr Tomasz Harackiewicz (Dyrektor Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej UMG)
Agenda
Konferencja rozpocznie się o godz. 14:00. Program przewiduje również sesję pytań i odpowiedzi oraz czas na networking. Udział w wydarzeniu wymaga wcześniejszej rejestracji poprzez platformę Evenea.
- 14.00 – START
- 14.15 – Przywitanie gości i podsumowanie Blue Baltic Community – organizatorzy – Inkubator Starter
- 14.30 – 15.00 – Jakub Budzyński (Prezes Polskiej Izby Morskiej Energetyki Wiatrowej) – „Offshore Wind w Polsce – Status, Wyzwania i Przyszłe Kroki”
- 15.00 – 15.15 – Przerwa kawowa
- 15.15 – 16.15 – Panel dyskusyjny „Potrzeba tworzenia ekosystemu wspierania branży Offshore Wind w Polsce” – w panelu udział wezmą przedstawiciele deweloperów MEW, MŚP i dużych firm local content, uczelni oraz instytucji otoczenia biznesu.
- 16.15 – 17.00 – Sesja Q&A Uczestników z Panelistami
- 17.00 – 18.00 – Networking
Paneliści
Moderacja – Jakub Budzyński – Prezes zarządu Polskiej Izby Morskiej Energetyki Wiatrowej, Supply Chain & Stakeholder Manager w Simply Blue Group, konsultant branżowy w sektorze morskiej energetyki wiatrowej, aktywny promotor rozwoju sektora offshore wind w regionie Morza Bałtyckiego. Ekspert w dziedzinie łańcucha dostaw dla sektora morskiej energetyki wiatrowej oraz regulacji polskiego rynku w tej dziedzinie, od początku kariery zawodowej związany z sektorem morskiej energetyki wiatrowej.
Paweł Braun – Od 2021 roku zarządza Inkubatorem Starter, inicjując ważne projekty w ramach promocji branży morskiej. Jako absolwent Studiów Podyplomowych Uniwersytetu Gdańskiego „Edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju: morska energetyka wiatrowa” identyfikuje realne potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw i wzmacnia ich kompetencje do przebranżawiania się w kierunku budowania silnego sektora morskiej energetyki wiatrowej.
Joanna Rybicka-Gornowicz – Supply Chain Manager Orlen Neptun, ekspertka rynku OZE z ponad 10-letnim stażem w energetyce odnawialnej, w tym morskiej energetyce wiatrowej. Jej doświadczenie obejmuje pracę w zespołach międzynarodowych, gdzie opracowywała strategię współpracy z dostawcami lokalnymi i międzynarodowymi w projekcie offshore wind, dbając o sprawną komunikację, efektywność procesów, a także spełnienie wszystkich wymogów rynku polskiego w zakresie ustawy offshore wind i raportowania local content.
Łukasz Kneba – Project Manager, Ekspert Łańcucha Dostaw. 15 lat doświadczenia w realizacji projektów morskich i offshore w polskich lokalizacjach łańcucha dostaw. Przez ponad 10 lat świadczył usługi remontowe i nadzorował budowę konstrukcji stalowych dla największych armatorów statków i promów. Współzałożyciel firmy CO-MADE. Firma uznana za doradztwo w zakresie łańcucha dostaw i rozwoju biznesu na rynku offshore wiatrowym w Polsce.
Dr Alicja Mrozowska – Adiunkt na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Doktor nauk o bezpieczeństwie, w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie. Absolwentka Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, Wieloletni pracownik w przedsiębiorstwach offshore oil and gas. Wykładowca zajęć Energetyka offshore. Członek projektu NCBR realizowanego na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskiej Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni: „Wykwalifikowane kadry dla branży OZE”.
Dr Tomasz Harackiewicz – Dyrektor Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Z wykształcenia magister ekonomii (handel międzynarodowy) i doktor nauk społecznych (polityka innowacyjna). Tomasz jest współtwórcą i Dyrektorem Programowym pierwszego w Polsce i drugiego na świecie programu MBA dla sektora morskiej energetyki wiatrowej. Studia podyplomowe Executive Offshore Wind MBA są oferowane przez Uniwersytet Morski w Gdyni we współpracy z Hochschule Bremerhaven (Niemcy) i Business Academy SouthWest (Dania).
Partnerem merytorycznym Projektu jest Polska Izba Morskiej Energetyki Wiatrowej
Partnerem medialnym Projektu jest Offshorewindpoland.pl oraz Gospodarkamorska.pl
Partnerem Projektu jest Pomorska Platforma Offshore (PPO)
Projekt sfinansowany ze środków Miasta Gdańska.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.