5th Environmental Geotechnology, Recycled Waste Materials and Sustainable Engineering

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej Konferencji 5th Environmental Geotechnology, Recycled Waste Materials and Sustainable Engineering (EGRWSE-2024), organizowanej przez Instytut Inżynierii Lądowej SGGW.

Wydarzenie odbędzie się 4-6 lipca 2024 roku, w Auli Kryształowej (oficjalne otwarcie o godz. 9:00 i dwie sesje plenarne) oraz w Centrum Wodnym SGGW (sesje tematyczne i równoległe).

Tematyka konferencji obejmuje szeroki zakres zagadnień związanych z geotechniką środowiskową, gospodarką o obiegu zamkniętym, zrównoważoną inżynierią, kontrolą zanieczyszczeń geośrodowiskowych oraz wyzwań w inżynierii w kontekście zmian klimatycznych.

EGRWSE to cykliczna konferencja organizowana od 2018 roku w renomowanych ośrodkach badawczych, takich jak UIC w Chicago (USA), National Institute of Technology w Jalandhar (Indie) oraz Uniwersytet Dokuz Eylul w Izmirze (Turcja). Poprzednie edycje były ogromnym sukcesem, skupiając badaczy i praktyków z całego świata, prezentujących najnowsze osiągnięcia w dziedzinie geotechniki środowiskowej, zrównoważonej inżynierii oraz wykorzystania materiałów z recyklingu w budownictwie i inżynierii.

Projekt „5th Environmental Geotechnology Recycled Waste Materials and Sustainable Engineering Conference” jest współfinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu „Doskonała Nauka” – Moduł „Wsparcie konferencji naukowych”.

Oficjalne rozpoczęcie konferencji przez JM Rektora Prof. Michała Zasadę odbędzie się 4 lipca o godz. 9:00 w Auli Kryształowej SGGW. Następnie swoje wystąpienia wygłoszą wybitni naukowcy z dziedziny geotechniki środowiskowej i zrównoważonej inżynierii, w tym:

– Prof. Krishna R. Reddy z Univeristy Illinois Chicago (USA) – pomysłodawca organizacji cyklicznej konferencji EGRWSE,

– Dr. Marc Ballouz (USA, Liban) – Prezydent International Society for Soil Mechanics and Geotechnical Engineering (ISSMGE), 

– Prof. Lyesse Laloui z École Polytechnique Fédérale de Lausanne (Szwajcaria) – Wiceprezydent ISSMGE Europe, 

– Prof. Andrea Dominijanni z Politecnico di Torino (Włochy) – Przewodniczący Technical Committee No. 215 on Environmental Geotechnics in ISSMGE,

– Prof. Devendra Narain Singh z Indian Institute of Technology Bombay (Indie) – Redaktor Naczelny czasopisma Environmental Geotechnics wydawanego przez ICE w Landynie,

– Prof. Yasuhiro Matsui z Okayama University (Japonia). 

Więcej informacji o konferencji

Zostaw komentarz

Strona główna » 5th Environmental Geotechnology, Recycled Waste Materials and Sustainable Engineering