Zespół BC-Wind z akcją sprzątania lasów i plaży we Władysławowie

17-19 października 2023 r. zespół BC-Wind zorganizował akcję na rzecz lokalnej społeczności Pomorza, gdzie zlokalizowany będzie port serwisowy oraz infrastruktura wyprowadzenia mocy z farmy wiatrowej.

Pierwszego dnia spotkania zespół podjął się sprzątania lasu i fragmentu plaży w pobliżu lokalizacji portu O&M dla BC-Wind, czyli Władysławowa. Zespół zebrał około 30 worków śmieci z plaży i lasu, które przekazane zostały Nadleśnictwu w Jastarni do recyklingu.

Kolejnego dnia pracownicy odwiedzili lokalizację trasy kablowej i lądową stację elektroenergetyczną, gdzie zorganizowaną grę terenową.

-Wspólnie podążaliśmy trasą, którą w przyszłości przebiegać będzie kabel łączący naszą farmę wiatrową z elektroenergetyczną stacją lądową. Gra wymagała od nas wykonania różnorodnych zadań dot. aspektów technicznych morskich farm wiatrowych, jak i logiczne oraz kreatywne zadania – informuje BC-Wind.

Inwestor nawiązał współpracę z Gminnym Kołem Gospodyń Wiejskich w Kopalinie, w gminie Choczewo, które przygotowały ciepły poczęstunek.

Zostaw komentarz

Strona główna » Zespół BC-Wind z akcją sprzątania lasów i plaży we Władysławowie