Wagner: Acciona jest zainteresowana polskim rynkiem offshore wind

Istniejemy na polskim rynku od 20 lat. Jesteśmy i wciąż chcemy być poważnym uczestnikiem sektora energetyki wiatrowej, także tej na morzu – powiedział Maciej Wagner, Country Manager Acciona Energia podczas Konferencji PSEW 2024 w Świnoujściu.

Przedstawiciel inwestora podkreślił, że Acciona występuje na polskim rynku offshore w partnerstwie z firmą SSE Renewables ze Szkocji. Podmioty planują razem uczestniczyć polskim rynku morskiej energetyki wiatrowej.

– Nasz partner ze Szkocji jest jednym z liderów morskiej energetyki wiatrowej z olbrzymim doświadczeniem w rozwoju, budowie i eksploatacji projektów morskiej energetyki wiatrowej. Dlatego wspólnie chcielibyśmy uczestniczyć w partnerstwach strategicznych z polskimi firmami, dla których przyznane zostały lokalizacje w drugiej rundzie rozdawania czy wydawania pozwoleń o wznoszenie sztucznych wysp – mówi Wagner.

„Chcielibyśmy podzielić się naszym doświadczeniem, np. tym, że nasz partner wybudował najgłębszą farmę wiatrową, najbardziej oddaloną od brzegu, z ponad 150 kilometrowym przyłączem w technologii stałoprądowej, co może być unikalnym doświadczeniem dla lokalizacji tych położonych w północnej części naszej strefy”.

Acciona jest obecna Polsce od ponad 20 lat. Jest udziałowcem firmy Mostostal Warszawa, która zatrudnia 2000 pracowników.

„Jesteśmy zdeterminowani do tego, żeby na tym rynku być, stale rozszerzyć naszą działalność m.in. przez obecność na rynku offshore wind”.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Zostaw komentarz

Strona główna » Wagner: Acciona jest zainteresowana polskim rynkiem offshore wind