Vestas dostarczy turbiny V236-15.0 MW dla Baltic Power

Duński producent turbin wiatrowych Vestas poinformował, że pozyskał ostateczne zamówienie (wiążącą umowę) na morskie turbiny wiatrowe V236-15.0 MW o łącznej mocy 1 140 MW dla projektu MFW Baltic Power. Duńczycy muszą dostarczyć 76 jednostek. Dodatkowo Vestas będzie serwisować je przez 15 lat w ramach umowy Active Output Management 5000 (AOM 5000).

Vestas pozyskał zamówienie od Baltic Power Sp. z o.o., spółki joint venture Orlenu i Northland Power – informuje producent w komunikacie.

Vestas dostarczy, zainstaluje i uruchomi 76 turbin wiatrowych V236-15.0 MW. Po zakończeniu projektu Vestas będzie serwisować turbiny w ramach 15-letniej umowy serwisowej Active Output Management 5000 (AOM 5000), mającej na celu zapewnienie optymalnej wydajności komponentów.

-Vestas, Orlen i Northland Power mają wspólną wizję transformacji energetycznej w Polsce i jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy dostarczyć nasze turbiny wiatrowe i naszą wiedzę do tego przełomowego projektu na Morzu Bałtyckim – mówi Nils de Baar, prezes Vestas Northern & Central Europe.

„Model V236-15.0 MW jest zbudowany w oparciu o światowej klasy technologię i jesteśmy dumni, że turbina ta została wybrana do zasilania największego jak dotąd pojedynczego projektu wiatrowego w Polsce. Dziękujemy zespołowi Baltic Power za doskonałą współpracę i profesjonalizm”.

Miejsce realizacji projektu znajduje się 23 kilometry od wybrzeża polskiego Morza Bałtyckiego, w pobliżu Łeby. Oczekuje się, że realizacja dostaw turbin wiatrowych rozpocznie się w pierwszym kwartale 2025 roku, a ich uruchomienie nastąpi w 2026 r.

Zostaw komentarz

Strona główna » Vestas dostarczy turbiny V236-15.0 MW dla Baltic Power