PSE wzmacniają lokalne jednostki ochotniczej straży pożarnej

Bezpieczeństwo jest jednym z głównych filarów rozwoju relacji dobrosąsiedzkich w programie grantowym Wzmocnij Swoje Otoczenie, realizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE). Najlepszym wyrazem jest realizacja 43 projektów z tego obszaru w tegorocznej edycji programu.

Poczucie bezpieczeństwa każdego dnia wzmacniają nieprzerwanie strażacy, którzy dzięki współpracy z PSE, realizują swoje działania coraz efektywniej, docierając z pomocą do jeszcze szerszej społeczności.

W realizacji działań strażakom coraz częściej towarzyszą automatyczne defibrylatory zewnętrzne AED, których wpływ na poprawę naszego bezpieczeństwa jest nieoceniony. Defibrylatory AED mają moc ratowania życia ludzkiego nie tylko poprzez przywrócenie prawidłowej akcji serca, ale również dzięki ich wykorzystaniu podczas akcji szkoleniowych i promujących pierwszą pomoc przedmedyczną.

O tym jak ważnym działaniem w obszarze poprawy bezpieczeństwa jest edukacja społeczeństwa oraz jej wpływ na rozwój naszej świadomości i prawidłowej reakcji na sytuację doskonale rozumie środowisko strażackie w naszym kraju.

Cykl szkoleń z pierwszej pomocy przedmedycznej dla mieszkańców już niebawem planują rozpocząć m.in. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Staniszewie, którzy widzą głęboki sens w dzieleniu się wiedzą z sąsiadami i którzy środki z grantu przeznaczyli na zakup defibrylatora AED oraz zestawu manekinów szkoleniowych i trenera AED, a przestrzeń szkoleniową w swojej jednostce wyposażyli dodatkowo w sprzęt multimedialny.

Tegoroczny grant w programie WSO pomógł też Ochotniczej Straży Pożarnej w Zamłyniu zwiększyć potencjał ratowniczy swojej jednostki. Dzięki środkom z grantu strażacy doposażyli wóz strażacki w defibrylator AED oraz wzbogacili komplet sprzętu ratowniczego o torbę medyczną PSP R1 o najnowszym standardzie, deskę ortopedyczną, zestaw szyn oraz nosze płachtowe.

Więcej inicjatyw zrealizowanych w ramach programu Wzmocnij Swoje Otoczenie można znaleźć na Mapie Projektów.

Źródło: PSE

Zostaw komentarz

Strona główna » PSE wzmacniają lokalne jednostki ochotniczej straży pożarnej