Equinor i Polenergia na Święcie Łeby

Urząd Miasta Łeba informuje, że w najbliższy piątek 14 lipca br. w ramach Święta Łeby rozpoczyna się Łebski Festiwal Rybny i Produktów Regionalnych. Będą na nim obecni przedstawiciele spółek Equinor i Grupa Polenergia, które w odległości kilkudziesięciu kilometrów od Łeby budują wspólnie morskie farmy wiatrowe Bałtyk.

Stoisko inwestorów będzie można znaleźć przy ul. Abrahama. Gospodarze gwarantują dużą dawkę wiedzy i zabawy, także dla najmłodszych. Na dzieci czekać będą warsztaty z budowania turbiny wiatrowej z wykorzystaniem modeli 3D i wiatroukładanka oraz nagrody.

Equinor i Polenergia zapraszają w piątek i sobotę w godzinach 10:00-21:00 na swoje stoisko, a także do “Centrum Informacji o morskich farmach wiatrowych Bałtyk” przy ul. Kościuszki 88 w Łebie. Centrum jest czynne od 14:00 do 18:00. Placówka zlokalizowana w centrum Łeby to miejsce, w którym można uzyskać kompleksowe informacje o inwestycjach, które realizują wspólnie Equinor i Polenergia. W polskiej części Morza Bałtyckiego spółki rozwijają wspólnie trzy projekty morskich farm wiatrowych. Bałtyk IBałtyk II i Bałtyk III, o łącznej mocy około 3 GW, zasilą odnawialną energią ponad 4 miliony gospodarstw domowych.

Źródło: Urząd Miasta Łeba

Zostaw komentarz

Strona główna » Equinor i Polenergia na Święcie Łeby