Dzień Kariery w offshore wind na Politechnice Gdańskiej

W imieniu Politechniki Gdańskiej zapraszamy studentów, absolwentów oraz wszystkie osoby zainteresowane morską energetyką wiatrową na spotkania z przedstawicielami firm, które wraz z rozwojem branży będą poszukiwać wielu specjalistów i profesjonalnej kadry do projektowania, budowy i prowadzenia morskich farm wiatrowych.

Spotkanie odbędzie się 16 stycznia 2024 roku, w budynku Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. To już druga edycja Dnia Kariery OFFSHORE.

To wydarzenie, którego celem jest wspieranie rozwoju branży offshore poprzez popularyzację tematyki dotyczącej morskiej energetyki wiatrowej, a także wspieranie firm w znalezieniu odpowiednich kandydatów do pracy i pomoc studentom i absolwentom w podjęciu pracy w zawodzie.

Morska energetyka wiatrowa to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów odnawialnych źródeł energii, który już niedługo poszukiwać będzie coraz więcej wysoko wykwalifikowanych specjalistów, wyposażonych w odpowiednie umiejętności i wiedzę, ale także osób, które rozwijać będą nowe specjalizacje, tworząc nowe zawody, na które w przyszłości będzie zapotrzebowanie. Branża poszukuje inżynierów, technologów, analityków biznesowych, konsultantów, architektów, badaczy, kierowników projektów, ale pracownicy tego sektora to również szeroka kadra administracyjna odpowiednio przygotowana do obsługi inwestycji związanych z morską energetyka wiatrową.

Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 16 stycznia, w godzinach od 10:00 do 14:00. Zainteresowanych zapraszamy na Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, do holu budynku nr 30 na parterze i pierwszym piętrze.

Podczas drugiej edycji wydarzenia zaprezentują się następujące firmy:

  • DEME Dredging NV
  • Enstream Sp. z o.o.
  • Ferchau Poland Sp. z o.o.
  • Noble Drilling Poland Sp. z o.o.
  • OW Polska Sp. z o.o.
  • PROJMORS Biuro Projektów Budownictwa Morskiego Sp. z o.o.
  • RWE Offshore Wind Poland Sp. z o.o.
  • Seaonics Polska Sp. z o.o.

Program wydarzenia 

10:00 – 10:15 – uroczyste otwarcie Dnia Kariery OFFSHORE 2024 (hol na I piętrze)

11:00 – 11:30 – „Morska energetyka wiatrowa — kariera przyszłości” – Oliwia Mróz -Malik, Menedżer ds. morskiej energetyki wiatrowej, inwestycji i rozwoju, Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (sala 410)

11:30 – 13:00 –  wystąpienia przedstawicieli firm na temat morskiej energetyki wiatrowej (sala 410).

10:00 – 14:00 – STOISKA FIRM (hol na I piętrze)

Organizatorami Dnia Kariery OFFSHORE 2024 są: Biuro Karier i Absolwentów, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa oraz Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Politechniki Gdańskiej.

Zostaw komentarz

Strona główna » Dzień Kariery w offshore wind na Politechnice Gdańskiej