Dzień Dostawcy. Ocean Winds odpowiada na pytania o BC-Wind

13 września 2023 r. Ocean Winds (OW), jeden z globalnych liderów branży morskiej energetyki wiatrowej, zorganizował kolejne otwarte spotkanie Dzień Dostawcy (Suppliers Day) projektu BC-Wind dla polskich i zagranicznych firm zainteresowanych dostawami usług i komponentów w branży offshore.

Inwestor ocenia, że formuła spotkania „100 pytań do OW” sprawdziła się – przedstawiciele OW odpowiadali na konkretne pytania od potencjalnych dostawców dotyczące wielu kwestii takich jak harmonogram realizacji inwestycji czy zasady procesu zamówień.

Podczas rozmów przedstawiciele Ocean Winds przedstawili obecny stan realizacji inwestycji, plany zakupowe na lata 2023-2024, wymogi jakie spółka stawia wykonawcom w obszarze ochrony zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska, a także podejście do innowacji i współpracę z Władysławowem jako miejscem bazy serwisowej dla BC-Wind.

-Spotkanie z wykonawcami jest dla nas ważnym elementem konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju spółki w Polsce. Rozmawialiśmy o planach kontraktacji w tym i kolejnym roku, zaprezentowaliśmy wizualizacje portu serwisowego we Władysławowie oraz lądowej stacji przyłączeniowej w Choczewie. Ogłosiliśmy również decyzję o zwiększeniu mocy farmy o 101MW, co pozwoli zainstalować więcej turbin wiatrowych na farmie BC-Wind. Obecnie przy 500MW, w zależności od dostawcy turbin, spółka rozpatruje instalację od 28 do 34 turbin – wyjaśnił Kacper Kostrzewa, Dyrektor BC-Wind, realizowanego przez Ocean Winds w Polsce.

30 grudnia 2022 r. Ocean Winds złożył stosowny wniosek do Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A., który został uzupełniony 16 stycznia br. i 29 sierpnia br. spółka otrzymała decyzję o zmianach warunków przyłączenia. Zmiana dotyczy przyłączenia do sieci C-Wind tworzącej farmę BC-Wind.

BC-Wind jest morską farmą wiatrową zlokalizowaną około 23 kilometrów na północ od brzegu, na wysokości gmin Krokowa i Choczewo w województwie pomorskim. Ocean Winds planuje rozpoczęcie działalności komercyjnej farmy wiatrowej BC-Wind w 2027 r.

Zostaw komentarz

Strona główna » Dzień Dostawcy. Ocean Winds odpowiada na pytania o BC-Wind