Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

II Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND

5 marca - 6 marca

Młodzież, studenci, rodzice i nauczyciele będę mieli szansę na poznanie innowacyjnych kierunków rozwoju kariery zawodowej w morskiej energetyce wiatrowej. Dwa dni intensywnych warsztatów, paneli dyskusyjnych, wykładów i wielu innych atrakcji. Już 5-6 marca 2024 w hali AmberExpo w Gdańsku!

Wydarzenie promuje branżę MEW wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych i studentów, aby zachęcić młodych ludzi do związania swojej zawodowej przyszłości z branżą offshore. Impreza finałowa poprzedzona jest programem edukacyjno-informacyjnym prowadzonym w ramach działań Pomorskiego Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Odnawialnej w Rumi. W targach wezmą udział uczniowie szkół ponadpodstawowych, studenci oraz jako wystawcy – deweloperzy MFW, firmy związane z szeroko pojętą branżą offshore z Polski i zagranicy, szkoły GWO, uczelnie wyższe i organizacje pracodawców.

I Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND 2023 cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W wydarzeniu, wzięło udział ponad 5 tys. uczniów z ponad 100 szkół ponadpodstawowych – liceów, techników i szkół branżowych, prawie 400 studentów i prawie 80 wystawców z polski i zagranicy.

Tegoroczna edycja zbliża się wielkimi krokami, przewiduje się, że weźmie w niej udział 10 000 uczestników! Chcesz być częścią tego wydarzenia? Zarezerwuj datę już dziś. Więcej informacji na stronie EDU OFFSHORE WIND.

Wśród wystawców znajdą się przedstawiciele branży offshore, morskiej czy stoczniowej, w tym deweloperzy MEW, centra szkoleniowe GWO, przedstawiciele różnego typu usług badawczych czy środowiskowych, uczelni i szkół wyższych, organizacji związanych z branżą oraz wielu instytucji wspierających zarówno edukację jak i sektor energetyczny.

Farmy wiatrowe na morzu to nie tylko budowa, produkcja i przesył prądu, ale również serwis oraz szeroki zakres prac projektowych i przygotowawczych.

-Jako Pomorska Platforma Offshore, którą powołaliśmy 3 lata temu, chcemy aby to był nasz wkład w transformację energetyczną. Województwo Pomorskie, będące w sercu inwestycji offshorowych, odgrywa znaczącą rolę w zabezpieczeniu kadr dla morskich farm wiatrowych – mówi Karolina Lipińska, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego UMWP, koordynatorka Pomorskiej Platformy Offshore

Edukacyjne targi kariery EDU OFFSHORE WIND to jedyne na taką skalę wydarzenie poświęcone edukacji w sektorze morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Targi organizowane są przez przedstawicieli Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku, Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Miasto Gdańsk.

Szczegóły

Początek:
5 marca
Koniec:
6 marca
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

AmberExpo
Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk
Gdańsk, Pomorskie 80-560 Poland
+ Google Map