Uniwersytet Morski w Gdyni finalizuje kolejną edycję studiów podyplomowych dla branży offshore

Redakcja OWP
Redakcja OWPhttp://offshorewindpoland.pl
Na bieżąco śledzimy rozwój projektów offshore wind, analizujemy trendy rynkowe i dostarczamy eksperckich informacji o technologiach, regulacjach oraz kluczowych graczach na rynku. Masz newsa lub uwagę? Pisz na redakcja@offshorewindpoland.pl

Materiały autora

W sobotę 12 kwietnia br. na Uniwersytecie Morskim w Gdyni odbyło się uroczyste zakończenie trzeciej edycji studiów podyplomowych „Zarządzanie ryzykiem w morskim przemyśle wydobywczym i energetyce wiatrowej”. Mury uczelni opuściło 26 absolwentów tego kierunku realizowanego na Wydziale Nawigacyjnym UMG.

Uroczystość rozpoczęła kierownik studiów dr hab. Agnieszka Blokus-Dziula, która podziękowała absolwentom za wspólnie spędzony rok. Następnie głos zabrali przedstawiciele władz uczelni:

  • Dr hab. Sambor Guze, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia UMG, przypomniał historię powstania studiów, wskazując dr inż. kpt. ż.w. Przemysława Wilczyńskiego jako współtwórcę tej inicjatywy
  • Dr hab. Dariusz Barbucha, Prorektor ds. Nauki UMG, zwrócił uwagę na sukces kolejnej edycji studiów i utrzymanie wysokiego poziomu zainteresowania tym kierunkiem
  • Prof. dr hab. inż. Tomasz Tarasiuk, Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Współpracy i Rozwoju UMG, podkreślił, że studia przyczyniły się do rozwoju i ugruntowania współpracy między przemysłem a uczelnią

W ramach trzeciej edycji studiów powstała monografia „Wybrane zagadnienia zarządzania ryzykiem w przemyśle offshore”, będąca kontynuacją i uzupełnieniem wcześniejszej publikacji. Elektroniczna wersja jest dostępna na stronie Wydawnictwa UMG.

Po wręczeniu świadectw i pamiątkowych zdjęciach odbyła się dyskusja prowadzona przez Joannę Rybicką-Gornowicz i Roberta Grzegorowskiego. Uczestnicy rozmawiali o implementacji wiedzy z obszaru zarządzania ryzykiem w praktyce zawodowej, potencjalnych ryzykach dla sektora morskiej energetyki wiatrowej w kontekście obecnej sytuacji geopolitycznej oraz wyzwaniach związanych z dynamicznym wzrostem mocy turbin wiatrowych.

Wielu absolwentów podkreślało, że wśród kluczowych kompetencji z perspektywy realizacji projektów w sektorze MEW istotne są umiejętności miękkie, co było akcentowane podczas zajęć prowadzonych przez Joannę Rybicką-Gornowicz.

Organizatorzy zapowiedzieli, że informacje dotyczące kolejnej, czwartej edycji studiów, która rozpocznie się w październiku 2025 roku, zostaną przekazane wkrótce.

- REKLAMA -

Zainteresuje Cie

Zostaw komentarz

- REKLAMA -spot_img

Najnowsze informacje