Polski Rejestr Statków S.A. z siedzibą w Gdańsku rozpoczął proces rekrutacji na stanowisko Członka Zarządu. Rada Nadzorcza spółki ogłosiła wszczęcie oficjalnego postępowania kwalifikacyjnego, które potrwa do 23 maja 2025 roku.
Kandydaci ubiegający się o stanowisko w zarządzie muszą spełniać szereg wymagań obligatoryjnych, wśród których najważniejsze to wykształcenie wyższe oraz minimum 10-letnie doświadczenie zawodowe, w tym przynajmniej 5 lat na stanowiskach kierowniczych lub w ramach własnej działalności gospodarczej. Dodatkowo poszukiwane są osoby z doświadczeniem w organach spółek prawa handlowego oraz znajomością języków obcych.
Proces rekrutacyjny składa się z dwóch etapów. Pierwszy obejmuje weryfikację spełnienia wymogów formalnych, po której wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne zaplanowane na 7 czerwca 2025 roku w siedzibie spółki przy Al. Gen. Józefa Hallera 126 w Gdańsku.
Podczas rozmów kwalifikacyjnych szczególny nacisk zostanie położony na wiedzę kandydatów w zakresie działalności PRS S.A. oraz sektora, w którym funkcjonuje, znajomość zagadnień związanych z zarządzaniem zespołami, a także zasad funkcjonowania spółek handlowych i nadzoru właścicielskiego.
Zgodnie z ogłoszeniem, w przypadku wyboru i powołania przez Walne Zgromadzenie PRS S.A., z nowym Członkiem Zarządu zostanie zawarta umowa o świadczenie usług zarządzania na czas pełnienia funkcji. Osoba wybrana będzie również podlegać ograniczeniom w prowadzeniu działalności gospodarczej określonym w ustawie o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne.
Zgłoszenia należy składać osobiście w sekretariacie spółki lub przesłać pocztą na adres siedziby PRS S.A. do 23 maja 2025 roku do godziny 15:00. Szczegółowe informacje o wymaganiach i niezbędnych dokumentach znajdują się w pełnej treści ogłoszenia dostępnego na stronie spółki.
Polski Rejestr Statków S.A. to instytucja o strategicznym znaczeniu dla polskiego sektora morskiego i energetycznego, która odgrywa istotną rolę w certyfikacji oraz nadzorze technicznym nad jednostkami pływającymi i instalacjami przemysłowymi. W kontekście transformacji energetycznej, działalność instytucji certyfikujących takich jak PRS S.A. nabiera szczególnego znaczenia, gdyż zapewniają one standardy bezpieczeństwa i jakości dla nowych technologii w obszarze energii odnawialnej, w tym morskich farm wiatrowych, które są kluczowym elementem polskiej strategii energetycznej na najbliższe dekady.